Deklaracja dostępności

2024-09-05 22:21:00 Autor: Administrator Systemu

Deklaracja dostępności Samorządowy Portal Edukacyjny o Cyberbezpieczeństwie Gminy Gostyń

Gmina Gostyń zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Samorządowego Portalu Edukacyjnego o Cyberbezpieczeństwie Gminy Gostyń.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Urząd Miejski w Gostyniu prowadzi swoją działalność w trzech budynkach na terenie miasta, które znajdują się w:

  1. Rynek 2, 63-800 Gostyń,

  2. ul. Wrocławska 256, 63-800 Gostyń,

  3. ul. Fabryczna 1, 63-800 Gostyń.

W niewielkiej odległości od budynków będących siedzibą Urzędu Miejskiego w Gostyniu znajdują się miejsca parkingowe z wydzielonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością.

W budynku ratusza osoby ze szczególnymi potrzebami mogą skorzystać z bezkolizyjnego wejścia od strony podwórza, gdzie zamontowano drzwi otwierające się automatycznie oraz wydzielono miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście to umożliwia załatwienie spraw na parterze budynku. Przy drzwiach zainstalowano także dzwonek. Po usłyszeniu sygnału pracownik obsługi udzieli wszelkiej pomocy osobie z niepełnosprawnością. W budynku jest toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością, w której znajduje się też przewijak dla dziecka. Na stopniach schodów (początek i koniec biegu) prowadzących na piętro naklejono kontrastowe taśmy ostrzegawcze.
Przy wejściu do budynku przy ul. Wrocławskiej 256 osoba, posiadająca trudności w poruszaniu się, może skorzystać z dzwonka przy wejściu. Po usłyszeniu sygnału pracownik obsługi udzieli wszelkiej pomocy osobie z niepełnosprawnością. W biurze obsługi znajduje się pętla indukcyjna ułatwiająca kontakt osobom niedosłyszącym.
Budynek przy ul. Fabrycznej 1 wyposażono w podjazd dla osób z niepełnosprawnością, który umożliwia dotarcie do biura obsługi Komendy Straży Miejskiej. Pracownik biura zapewnia pomoc w kontakcie ze strażnikami.  W budynku jest toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
W każdym budynku Urzędu istnieje możliwość wejścia osoby korzystającej z pomocy psa asystującego. Dla osób głuchoniemych zapewniona została obsługa osób przeszkolonych w zakresie posługiwania się językiem migowym, których dane zostały umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Urząd Miejski / Dostępność /Osoby ze szczególnymi potrzebami . Ponadto zamieszczono tam nagranie w postaci pliku wideo , informujące o zakresie działania Urzędu w polskim języku migowym.