Deklaracja dostępności

2024-09-05 22:21:00 Autor: Administrator Systemu

Deklaracja dostępności - Samorządowy Portal Edukacyjny o Cyberbezpieczeństwie Gminy Zagórów

Gmina Zagórów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Samorządowego Portalu Edukacyjnego Gminy Zagórów.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek, Urząd Miejski w Zagórowie, ul. Kościelna 4, 62-410 Zagórów

Do budynku prowadzą 3 wejścia: 1 wejście główne od stronu ulicy, pozostałe dwa wejścia znajdują się od strony podwórza. Do głównego wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu do budynku znajduje się dzwonek, który służy do wezwania pracownika urzędu - system wezwania asysty. W budynku nie ma windy. Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze. Pracownicy biur na piętrze są zobowiązani do zejścia na parter budynku celem obsługi niepełnosprawnego interesanta. Na schodach zamontowano nakładki kątowe wraz z polami uwagi dla oznakowania krawędzi pierwszego i ostatniego stopnia w każdym biegu. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się w podwórzu. W budynku nie ma oznaczeń brajla oraz oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku urzędu zainstalowana jest przenośna pętla indukcyjna. Do budynku urzędu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.