Deklaracja dostępności

2024-09-05 22:21:00 Autor: Administrator Systemu

Deklaracja dostępności Samorządowego Portalu Edukacyjnego o Cyberbezpieczeństwie Gminy Wielichowo

Gmina Wielichowo zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Samorządowego Portalu Edukacyjnego o Cyberbezpieczeństwie Gminy Wielichowo.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Miejsca parkingowe: przed budynkiem znajduje się parking ogólnodostępny dla klientów Urzędu, wyznaczono na nim dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność wejścia: budynek Urzędu składa się z parteru i dwóch pięter. Wejście do budynku odbywa się schodami. Wejście nie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych ze względu na brak podjazdu dla wózków. Urząd jest budynkiem zabytkowym i technicznie nie jest możliwe wybudowanie podjazdów dla osób poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego.

Dostępność komunikacyjna budynku: budynek nie jest wyposażony w windę, poszczególne kondygnacje połączone są schodami. W Urzędzie brak jest toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Zapewniono komunikację - pracownik pracujący na pierwszym piętrze w sekretariacie schodzi do osoby niepełnosprawnej, po czym prosi pracownika z wyższych pięter o zejście na parter w celu załatwienia sprawy.

Dostosowania: na zewnątrz znajduje się dzwonek, z którego mogą skorzystać interesanci Urzędu, którzy nie mają możliwości dostać się do wnętrza budynku.

Prawo wstępu z psem asystującym: do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.